1. Anasayfa
 2. Nedir

Erkek Bebek Olması için Doktorlar Ne Öneriyor? Adetin Kaçıncı Günü İlişki Olursa Bebek Erkek Olur?


0

Bebek erkek olmuş kız olmuş çok da önemi yok. ALLAH sağlıklı ve hayırlısını versin. Ama bazen, anneler ve babalar erkek çocuk hayali kurar. Belki kızları vardır, bir tane de oğlu olsun isterler. Peki, bu durum için Doktorlar ne diyor? Adetin kaçıncı gününde ilişkiye girilirse bebeğin erkek olma şansı artar?

Erkek Bebek Olması için Doktorlar Ne Öneriyor? Adetin Kaçıncı Günü İlişki Olursa Bebek Erkek Olur?
Erkek Bebek Olması için Doktorlar Ne Öneriyor? Adetin Kaçıncı Günü İlişki Olursa Bebek Erkek Olur?

Erkek Bebek Gebeliği için Adetten Kaç Gün Sonra İlişkiye Girilir?

Adet zamanı hiçbir şekilde cinsel birliktelik olmamalıdır. Tıbben de dinen de bu böyledir. Zaten adet zamanında yumurtlama olmadığından bebek ihtimali sıfıra yakındır. Erkek bebek isteyenler adetten sonraki günleri takip ederek bir plan uygulayabilir.

Regl döneminizin tamamlanmasının ardından beş günde yaşanan ilişki sonrası erkek çocuk olma şansı yükselir.

Doktorlar, erkek bebek ihtimalinin daha fazla olduğu zamanın, yumurtalamanın gerçekleşmesinden yarım gün ya da bir gün evvel yaşanan döllenme ile olabileceğini söylüyor. Eczanelerde, gebelikte testine benzer şekilde bu test kitleri bulunuyor. Yumurtlamanın zamanını öğrenmek mümkün.

Bilimsel olarak nedeni ise şu şekilde: Y kromozomu X’e oranla hızlıca ilerler ve gebelikte erkek şansı yükselir.

Erkek Bebek Olması için Yapılması Gerekenler

Bilimsel bir dayanağı olmasa da çoğunluğa göre, eğer korunmasız birliktelik ardından 15 dk sağ yana yatılırsa bebeğin cinsiyetinin erkek, sola yatarsa da kız olma şansı yüksek olur.

Başka bir rivayete göre: Eğer kadınlar, cinsel ilişkiden evvel, vajina bölgesini karbonatlı su ile temizlerse erkek, sirkeli suyla yıkarsa da kız bebek olacağı söylenir. Karbonat ve su karışımı, vajinadaki sıvının alkaliye dönmesini sağlar. Sirkeli olan ise PH’i asidik yapar. Tabii ki bunlar rivayettir, ALLAH’ın dediği olur.

İlginizi Çekebilir;  10 Tane Deyim Anlamı Ve Cümle İçinde Kullanımı İle İlgili Örnekler

Erkek bebek isteyenler Çin takvimine de göz atabilirler. Doğrulu tartışılır olsa da ben 5 arkadaşımın çocuklarının cinsiyetine bakarak kontrol ettim, ilginç bir şekilde doğru çıktı. Çin takviminde ilk olarak anne yaşı bilinmelidir ama bu takvimdeki yaş ile normal doğum yaşı aynı değildir.

Çin takviminde yaş ve yılın aylarını görürsünüz. Kutular içerisinde erkek ve kız bebek yazar. Örneğin, Çin takvimine göre 30 yaşındaysanız, gebe kaldığınız ayı bulur ve bakarsınız. Kutucuktaki yazana göre cinsiyeti öğrenebilirsiniz. Aynı şekilde, erkek veya kız bebek istiyorsanız, bu kutucuklardaki aylara göre ilişki takvimi belirleyebilirsiniz.

Erkek Bebek için Doktorlar Neler Tavsiye Ediyor?

Erkek bebek için, kadın doğum uzmanlarının, profesörlerin bazı önerileri var.

Yapılan incelemelere göre, Eylül’de gebe kalan kişilerin erkek bebek şansı daha diğer 11 aya oranla iki misli artmaktadır.

Bir diğer öneri ise; hamilelik planından 30 gün evvel, her gün iki tane muz tüketilmelidir. Belirli bir düzen portakal suyu, havuç ve patates yemek gerekir. Araştırmalar bunları yapan annelerin yüzde 78 oranda erkek bebeğinin olacağını ortaya koymuştur.

Eğer erkek bebek istiyorsanız bazı besinleri de listenizden çıkarmanız gerekir. Özellikle asit barındıranlar tüketilmemelidir. Çünkü bu durum alkali seviyesini olumsuz etkiler. Erkek bebek için gerekli olan Y kromozomu için alkali şarttır. Diğer yandan, PH değerleri yükselirse gebelik ihtimali de azalır. Alkali gıdalar listesine detaylı bakarak yemeklerine bunları ilave ederlerse erkek bebek istekleri gerçek olabilir. Çünkü bu gıdalar spermin yumurtaya çabuk varmasına, döllenmeye destek olur.

Erkek Bebek Olması için Hangi Dua Okunmalıdır?

Erkek bebek olması için bazı önerileri verdik. Lakin inancımız gereği Rabbimizin dediği olur, biz ne yaparsak yapalım cinsiyeti belirleyen yaradan Rabbimizdir. Bunun için dua okuyarak da ALLAH’tan erkek bebek için istekte bulunabiliriz.

İlginizi Çekebilir;  Kitapsız Büyüyen Çocuk Susuz Yetişen Ağaca Benzer Atasözünü Açıklayın

Şunu bilmeniz gerekir ki; dua etmeden önce haramlarda uzak durun, ALLAH’ın buyruklarına uyun ve O’nun dediğinden çıkmayın. Zira bu kadar büyük imanınız varsa Rabbim de duanızı kabul edecektir.

Eğer siz de böyle biri olduğunuzu düşünüyorsanız ilk olarak ihlas suresini okuyun. Ardından: Rabbim! Bu kuluna bir erkek nasip edersen ismini Muhammed koyacağım demelidir. Bu şekilde dua sonrası Rabbimizin de müsaadesiyle erkek bebeğe sahip olur.

Bir hadisi şerifte şöyle geçmektedir: Eşi hamile olduğunda, sağ elini karnına koyarak “Bismillahiahadissamedellezilemyelid ve lemyuled” demelidir. Rabbim! Bu bebeğin adını Muhammed Aleyhisselamın hürmetine Muhammed koydum diye söylerse erkek evladı olacaktır.

Benzer kaynakta da şu geçmektedir: Kadın, adet temizliğinin ardından 5 gün sonra gebe kalabilirse o kulun bir erkek bebeği olur. Beşte değil sekizde olursa da kız bebeği olacaktır.

Burada verilen bilgiler, bazı doktorların yazılarından derlenmiştir. Erkek bebek için kesin bir şey söylemek mümkün değildir.

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü