1. Anasayfa
 2. Nedir

En İyi 10 Ücretsiz Film İndirme Sitesi


0

Film İndirme Sitesi

Günümüzde bir medya tarayıcısıyla film izlemek pek rastlanır bir olgu olmamaya başladı. Artık bir flash bellek, CD, DVD kullanarak film izleyen kişi sayısı sıfıra yakın. Dolayısıyla internetten kolayca bulup film izlemek veya film indirmek daha cazip görünüyor. En iyi film indirme siteleri denildiğinde de insanların aklına ilk olarak güvenilirliği ve sunduğu imkânlar sebebiyle Netflix gibi ücretli aplikasyonlar geliyor.

En İyi 10 Ücretsiz Film İndirme Sitesi
En İyi 10 Ücretsiz Film İndirme Sitesi

Elbette ki Netflix, BluTV, Amazon Prime, Disney+ ve benzeri uygulamalar çok kaliteli film yayınlarına indirme seçeneğiyle beraber ulaştığımız uygulamalardır. Ancak bu platformlarda aylık üyelik ücreti ödemek zorunda olduğumuz aşikâr. Bunun yerine ücretsiz film indirme siteleri için arayışa giriyorsanız aşağıdaki alternatifleri tercih edebilirsiniz.

 • Youtube

Youtube her ne kadar video indirme seçeneğini ücretli abonelik olan Premium kullanıcılarına tanısa da pek çok üçüncü parti uygulamayla ve web servisiyle video indirme işlemi yapabiliyoruz. Aynı zamanda Youtube üzerinde sayısı azımsanmayacak kadar çok olan bir film arşivine rastlanabiliyor. Bunun sebebi film yapım şirketlerinin resmi Youtube kanalları vasıtasıyla bu filmleri yayınlamalarıdır. Aynı zamanda yapım şirketleri haricinde şahıslar kendi kanallarında yayınladıkları filmlerle bu arşivi daha da genişletebiliyorlar.

 • Archive.org

Archive.org aslında internetin geçmişine dair bir kopyası olarak nitelendirilebilir. Yalnızca film değil müzik, belge, dosya gibi tüm içeriklere de geçmişe dönük olarak ulaşabileceğiniz inanılmaz bir seçenek yelpazesi sunar. Tahmini olarak 362 milyar civarında arşive sahip olması onu dünyanın en büyük film indirme siteleri arasına sokuyor.

 • YIFY Movies

İsmini daha önce duymamış olabileceğiniz YIFY Movies aslında en çok tercih edeceğiniz film indirme sitelerinden birisi olabilir. Bunun nedeni ise filmleri özel bir formatla bize sunmalarıdır. HD video ve ses kalitesinden ödün verilmediği halde video boyutlarını olabildiğince sıkıştıran bu format alan açısından büyük avantaj sağlıyor. Filmler çok daha hızlı iniyor ve kalitesi aynı standartta kalıyor. Yiftach Swery tarafından kurulan YIFY Movies aynı zamanda geniş bir film arşivine sahip olup hem izleme hem de indirme seçeneği sunmaktadır.

 • Vimeo
İlginizi Çekebilir;  Vefa Kelimesi Ne Anlama Gelir? Araştırınız

Vimeo dünya genelinde tıpkı Youtube gibi kullanılmakta olan bir video içerik sağlayıcısıdır. Dolayısıyla uzun metrajlı filmler, kısa filmler ve belgeseller için daha çok tercih edildiğine şahit olunabiliyor. Çok uzun yıllardır yüksek kalitede video yükleme opsiyonunu tüm kullanıcılara sunması bunu mümkün kılmaktadır. Vimeo üzerinden online olarak film izlemek mümkün olduğu gibi aynı zamanda üçüncü parti uygulamalar ve web servisleri ile film indirmek mümkündür.

 • Savefrom.net

SaveFrom.Net film indirmek denildiğinde en çok tercih edilen markalar arasına girmiştir. Çünkü burada temel amaç download işlemini gerçekleştirmektir. Altyapısı o kadar güçlüdür ki film indirme işlemini hangi platformdan yapacağınızın dahi pek önemi kalmaz. Örneğin Youtube üzerinden film indirmek için Savefrom.net adresini kullanabilirsiniz. Linki yapıştırmanız yeterli olacaktır. Aynı zamanda Vimeo, Hotstar ve benzeri film indirme ve video barındırma sitelerinden de video indirmeniz mümkün.

 • Hotstar.com

HotStar.Com tüm dünyaya yayılmış bir platform olmakla beraber Hindistan menşeidir. Online olarak masaüstü kullanımı mümkün olup cep telefonlarında da uygulama ile hizmet vermektedir. Ayrıca mobil uygulama ile film indirme seçeneğini direkt olarak kullanıcılara sunmaktadır. Eğer masaüstü sürümde indirme işlemi yapmak istiyorsanız film linkini savefrom.net gibi aracı film indirme sitelerini kullanarak cihazınıza kaydedebilirsiniz.

 • Pluto TV

Amerikalılar için özel üretilmiş olan Pluto TV pek çok kanalın birleşimi gibi bir algı yaratabiliyor. Keza TV’de yayınlanmış dizileri, filmleri, TV şovlarını ve programları hızlı bir biçimde yükleyerek kullanıcılara sunuyor. Ek olarak Pluto TV mobil uygulama desteğiyle hem masaüstü hem de cep telefonu kullanıcılarına hitap ediyor. Uygulama üzerinden film indirme işlemini yapmak son derece kolay. Amerika Birleşik Devletleri dışından kullanacak olanların VPN ile giriş yapmaları ise zorunlu.

 • Le Cinema Club

2015 yılından beri sinema severlere farklı bir tat sunan Le Cinema Club diğerlerinden daha farklı bir konuma sahip. Çünkü öncelikli olarak sunduğu fırsat kısa film indirme işlemidir. Kısa filmlere ilgiliyseniz ve kısa metraj filmler daha fazla dikkatinizi çekiyorsa geniş arşivinin içerisinde kaybolabilirsiniz.

 • IMDb TV
İlginizi Çekebilir;  Braille Alfabesi Nedir? Braille Alfabesi Özellikleri Nelerdir?

Tüm dünyada bir film araştırması yapılacağı zaman ilk baz alınan kaynak IMDb olmaktadır. IMDb ise sisteme entegre bir biçimde bize film indirme olanağı sunan bir girişimdir. İlk kurulduğu günden bu yana çok gelişmiş bir film arşivini bize ulaştırıyorlar. Ücretsiz ve güvenilir bir biçimde film indirmek isteyenlerin ilk tercihi olabilir.

 • Crackle

Video izleme ve video barındırma sektörüne her firma giriş yapmaya hazırlanıyor. Sony ise bunu Crackle ile aslında yıllar önce yaptı. Pek çok film, dizi ve TV şovunu bulabileceğimiz, ardında Sony gibi bir devin bulunduğu mecraya Crackle uygulamasıyla hemen ulaşabiliriz. Fakat reklam izlemek zorunlu olmakla beraber Türkiye’nin içerisinde bulunduğu bazı ülkelerde ne yazık ki VPN ile giriş yapılabiliyor. İlerleyen süreçlerde reklam yerine ücretli abonelik sisteminin geleceği aşikâr.

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü