1. Anasayfa
 2. Nedir

Çörek Otu Yağı Kullananların Yorumları


0

Çörek Otu Yağı

Cilt bakımı ve saç bakımı denildiğinde en doğal alternatiflerden birisi olarak çörek otu yağı gündeme gelmektedir. Son derece popüler bir kullanım oranına sahip olması dışında aynı zamanda alternatif tıbbın önemli ürünleri arasında da yer almaktadır. Doğal oluşu ve etkileri bakımından cazip bir seçeneğe dönüşebiliyor.

Çörek
Çörek Otu Yağı Kullananların Yorumları

Özellikle çörek otu bitkinin tohum kısmından elde edilir. Çörek otu yağı ise bu tohumdan çıkan yağdır. Yağ soğuk pres ile beraber kullanılabilir hale getirilir ve bilhassa bakım ritüellerinin vazgeçilmezleri arasındadır. Yine de bazı insanlar çörek otu yağı kullananların yorumları veya şikâyetleri için araştırma yapabiliyor.

Çörek Otu Yağı Kullananların Görüşleri

Cilt sorunları yaşayanların sivilce, akne ya da nem dengesi gibi sorunlar için ilk tercihi çörek otu yağı olabiliyor. Bu yüzden de diğer insanlar da gözlemlenen etkileri merak edebiliyor. Aynı zamanda saç bakımı için tercihini soğuk sıkım çörek otu yağından yana kullananların sayısı da bir hayli fazla. Bu yüzden hem saç hem de cilt bakımı için kullananların tecrübeleri şu şekilde.

 • Aşırı derecede yağlı bir cilt yapım var. Bu hem cildin kendi doğal dengesi hem de sağlıksız beslenmem ile alakalı bir durum. Dolayısıyla rahatsız olduğum bu cilt yapısını düzeltmek adına aknelerin tüm gözeneklerini sıkarak temizlemeye karar verdim. Ama sonuç hiç istediğim gibi olmadı. Cildim daha da berbat bir görünüme sahip oldu. Birinin tavsiyesi ile soğuk sıkım olarak kullanılan çörek otu yağı temin ettim. İlk gün hiçbir etkisini görmemiş olsam da ikinci gün sıkarak mahvettiğim siyah nokta izlerini tamamıyla ortadan kaldırdı. Gözeneklerin çok daha sıkı olduğunu aynaya her baktığımda görebiliyorum. Aynı zamanda 2 gün içerisinde cildimin yağ dengesinde de değişim olduğunu fark ettim.
 • Cildi yağlı olanların çörek otu yağı kullanması son derece faydalı sonuçlar verebilir. Benim cildim gerçekten aşırı yağlıydı ama aldığım sonuç aslında beni çok mutlu etmedi. Çünkü inanılmaz derecede kurumuş bir cilde sahip oldum. Dolayısıyla cildimin yağ dengesini koruyabilmesi için yalnızca sivilce, yara izi ve aknelerin üzerine sürmeye başladım. Geceleri yatmadan önce uyguluyorum ve sabahları da bol suyla yıkıyorum. Sadece sivilce üzerine uygulamak daha iyi sonuçlar verdi diyebilirim.
 • Sivilce sorunu için başladığım çörek otu yağı kullanımım ilk günden etkisini gösterdi. Bu sonuca elbette ki çok şaşırdım. Gece yatarken sivilcelerimin üzerine sürüyorum ve sabah kalktığımda sivilceler yoklar. Hepsini söndürüyor ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olmamı sağlıyor.
 • Özellikle sivilce izlerim cildimde beni en rahatsız eden şeydi. Geceleri yatmadan önce sivilcelerin üzerine ve cildimde sivilce izi olan yerlere sürüp uyuyorum. Ardından sabah uyanınca temizliyorum. İnanılmaz derecede daha dolgun bir cilde sahip oldum. Sivilce izlerim yok denecek kadar azaldı. Yeni sivilce oluşumları ise henüz büyümeden yok oluyorlar.
 • İşim ve sosyal hayatım dolayısıyla stresli olduğum bir dönemde fazlasıyla sivilce çıktı. Yüzüme bakmaya bile çekinmeye başlamıştım. Bu sorunu aşmak için aktardan soğuk sıkım çörek otu yağı aldım. Kullanmaya başladıktan sonra ise etkilerini gördükçe bakım rutinime dönüştü. Sanırım 5 yıldır düzenli olarak kullanıyorum. Şu sıralar hiç sivilcem olmadığı gibi yıllardır yüzüm son derece pürüzsüz. Ekstradan ise karabiber değirmeninden geçirdiğiniz çörek otunu 1 tatlı kaşığı kadar içmenizi önerebilirim. Ben cilt bakım rutinime bunu da dahil ettim. Sonuçları ise muazzam.
 • Cilt bakımında geceleri uygulayıp sabah yıkayanların olduğunu biliyorum. Fakat ben açıkçası tüm gece boyunca kalması taraftarı değilim. Cildi aşırı derecede kurutuyor. Bunun yerine yatmadan 1-2 saat önce uyguluyorum ve yatacağım zaman bol suyla cildimi temizliyorum. 1 saat kadar kalması bile yeterli oluyor. Cilt bakımı için enfes bir ürün ve şifa kaynağı diyebilirim. İpek gibi bir tene sahip olmamın sırrı da aslında uzun süredir kullandığım soğuk sıkım çörek otu yağı.
 • Saç dökülmesinden muzdarip birisi olarak çörek otu yağı kullanmaya başladığımdan beri dökülmeler bitme noktasına geldi. Özellikle daha güçlü bir saç yapısına sahip olduğumu hissedebiliyorum. Duşa girmeden evvel avuç içime bir miktar çörek otu yağı ekleyip saç diplerinden başlayarak masaj yapa yapa uçlara kadar uyguluyorum. Zaten ardından da saçlarımı yıkayıp kurutuyorum. Saç bakım rutini olarak bu şekilde kullanılabilir.
 • Daha yumuşak saçlara sahip olmak istiyorsanız uygulamanız gereken kürlerden birisi kesinlikle çörek otu yağıdır. Ben 1,5-2 saat kadar beklettikten sonra duş alarak saçlarımı yıkıyorum. Masaj yaparak saç diplerine özellikle yedirmek fazlasıyla etki etmesini sağlıyor. Uzun yıllardır kullandığım için saçlarım gerçekten çok güzel bir hacim kazandı.
İlginizi Çekebilir;  Teyzenin Oğluna Ne Denir?

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü