1. Anasayfa
 2. Nedir

Çam Terebentin Yağı Kullananlar Memnun mu? Olumlu – Olumsuz Yorumlar


0

Çam Terebentin Yağı

Çam terebentin yağı, diğer bitkisel yağlara göre az duyulsa da aslında herkesin bildiği çam ağaçlarından çıkarılır. Faydaları noktasına gelirsek, barındırdığı lifler sayesinde saça iyi gelir. Çam terebentin yağı, saçların diplerine kadar iner, gerekli vitaminleri sağlar, eskisinden daha çabuk uzamasını sağlar, gürleştirir ve kökleri sağlamlaştırır. Kepek için özel olarak üretilen şampuanların da görevini üstlenerek kepeği önlemeye yardımcıdır. Düzenli kullandığınız bir şampuanın içine, küçük bir kapağa doldurulup içine dökülür.

Çam Terebentin Yağı Kullananların Yorumları Nasıl?

Saçların belirli bir sayıda dökülmesi normal kabul edilse de benimkiler biraz fazla dökülüyor. Genetik yapım gereği saç telleri çok ince ve bu yüzden seyrek görünüyor. Çam terebentin yağını ilk duyduğumda büyük bir heyecanla aldım, şampuan içerisine ekledim ve kullandım. Birkaç yıkamadan sonra etkisi beni şoke etti, saç dökülmelerim resmen kesildi. Eskisine göre uzama süresi de kısaldı. Saçlarımızı ellediğim zaman daha sağlam, kalın olduğunu hissetmeye başladım. Şampuan içine katmak istemeyenler elleri ile de masaj yaparak uygulayabilir.

Çam terebentin yağı adeta bir mucize, sihirli bir dokunuş gibiydi. Saçlarım o kadar çok koparak dökülüyordu ki bu yağdan sonra iyice azaldı. Haftada 2 kere bu bitkisel yağ ile saçlarımı yıkadım ve başarılı sonuç aldım. Ayrıca saçlarım ipek gibi oldu. Ben tariflerdeki gibi şampuan içine katmak yerine parmakla saç köklerine sürüyorum. Eğer dökülme ve sertlik şikâyeti varsa kesinlikle tavsiye ederim.

Çam terebentin yağını duyalı 6 ay oldu ve her duş aldığımda mutlaka uyguluyorum. Önceden saçlarımın uzaması için uzun süre beklerdim ama şimdi o kadar çabuk uzuyorlar ki hayretler içerisinde kaldım. Olumlu yanının dışında olumsuz olarak favori yerlerde de fazla kıl çıkmaya başladı. O bölgeye sürmemeye dikkat edeceğim aman siz de dikkatli olun.

İlginizi Çekebilir;  Dudakta Oluşan Beyaz Noktalar Neden Olur? Nasıl Geçer?

Bu bitkisel yağı bir arkadaşımdan duydum. Faydaları hakkında da araştırma yaptım, kullananların yorumlarına baktım ve kullanmaya karar verdim. Saçlarım kazık gibi oluyordu, ilk kullanıştı yumuşak bir hal aldı. Ben de parmaklarıma sürüp saç diplerime uyguluyorum. Şampuan içerisine dökünce sanki faydası olmayacakmış gibi hissettim. Uygularken gözleriniz kapalı olsun, yanlışlıkla kaçırdım ve epey bir süre yanma oldu. Çam terebentin yağı sadece saçımı yumuşatmadı, dökülmeler de gözle görülür şekilde azaldı.

Ben de kullanıyorum ama şampuan içinde daha iyi olduğunu düşünüyorum. 500 milimlik şampuanımın içerisine 1 tatlı kaşığını silme doldurup çam terebentin yağı ekledim ve karıştırdım. Eğer sizin şampuan küçükse daha az, yarısı kadar kullanabilirsiniz. Evimin her yerinden saçlarımı topluyordum ama bu bitkisel yağdan sonra tek tük dökülmeler dışında saç toplamıyorum. Saçlarımın daha canlı olduğunu hissediyorum. Eskisinden de hızlı uzuyor. Kokusu konusunda tereddüt etmeyin, hemen kayboluyor.

Ben de şampuan içine karıştırıp kullananlardanım. 1 tatlı kaşığı çam terebentin yağını şampuan ekledim. Sıfır açtığım şampuandı ve sonuna kadar bu şekilde uyguladım. Saçlarımın koparak dökülmesi azaldı ve şimdi ara verdim. Biraz yoğun, benim de burnum hassas, çok kötü kokular almaya başladım. Bu şekilde dışarı çıkmak da mümkün değil gibi.

Ben de kullandım. Çam terebentin yağı dışında bir de badem yağı ilave ettim. Şampuan içerisine 1 tatlı kaşığı çam terebentin yağı bir o kadar da tatlı badem yağı ilave ettim. İyice karıştırdıktan sonra her banyoda kullandım. Aynaya baktığımda daha iyi hissetmeye başladım. Saçlarım sanki dökülmüyor gibi. Ayrıca ışıl ışıl da parlamaya başladı. 

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü