1. Anasayfa
 2. Nedir

Çam Kozalağı Macunu Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Zararları Nelerdir?


0

Çam Kozalağı

Çam kozalaklarından çıkarılan bu macun, yüksek besin değerleri ile çok faydalı bir besindir. Akciğerlerin arınmasına yardımcı olur. Çam kozalağı macunu solunum yolu rahatsızlıklarına iyi gelir ve kan basıncını düzenlemeyi destekler. Tütün ürünlerinden içenlerin düzenli olarak Çam kozalağı macunu tüketmesi akciğerlerindeki zararları azaltmayı destekler. Bildiğiniz, güvendiğiniz bir aktardan almanızı tavsiye ederiz. Piyasadaki bazı ürünler sahtedir, onların faydası yoktur. 7 – 10 gün içinde kendinizdeki değişikliği fark edeceksiniz.

Çam Kozalağı Macunu Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Zararları Nelerdir?
Çam Kozalağı Macunu Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

 

Çam Kozalağı Macunu Nasıl Yenir?

Çam kozalağı macununu tüketmek istiyorsanız istikrarlı olun. Çünkü akciğerlerin eskisi gibi olması için gereklidir. Ayrıca nefes almanızı da kolaylaştırır. Miktarı abartmamak kaydıyla her gün yemek gerekir. Sabah günün ilk saatlerinde 2 çay kaşığı ve akşam da aynı miktarda yenir. Bu miktarı aşması yan etiklere neden olabilir. 1.5 ay yedikten sonra ara vermeniz daha sağlıklı olacaktır.

Çam Kozalağı Macununun İnsan Sağlığına Mucizevi Faydaları

Akciğerleri Tertemiz Yapar

Akciğerlerimiz, çevresel faktörler, beslenme şekilleri, kötü alışkanlıklar yüzünden zarar görür, toksinler birikmeye başlar. Çam kozalağı macunu tüketerek temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Bağışıklığı Güçlendirici Etkisi Vardır

Bu mucizevi macun, yüksek miktarda protein – kalsiyum içerir. Bunlar da serbest radikallerle mücadele eder ve olası hastalıklara karşı kalkan görevi görür. Bağışıklığa olumlu etki etmesi için her gün yenmesi gerekir.

Çam kozalağı macunu tıkalı damarları açar

İçerdiği vitaminler – mineraller sayesinde tıkanan damarların açılmasına yardımcı olur.

İlginizi Çekebilir;  U Harfi İle Başlayan Kız Bebek İsimleri

Kan Basıncını Dengeleyici Etkisi Vardır

Çam kozalağı macunu kan basıncını düzenler ve kan akışının daha hızlı olmasına yardımcı olur.

Solunum Yolu Hastalıklarına İyi Gelir

Akciğerlere iyi geldiği gibi solunma da faydası vardır. Özellikle en sık rastlanan üstü solunum yolu enfeksiyonlarına iyi gelir. Eğer nefes darlığı ve buna benzer rahatsızlıklarınız varsa iyileşmesine destek olacaktır.

Çam Kozalağı Macunu Sakinleştirir

Psikolojinin besinlerle ne ilgisi var diye düşünmeyin. Her yediğimiz besin farklı bir hormon salgılar, bazıları mutlu olmamızı sağlar. Çam kozalağı macunu da sinirleri yatıştırır, olaylara daha sakin bakmanızı sağlar.

Nefes Darlığını Geçirici Etkisi Vardır

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, günde 2 tatlı kaşını geçmeden 1.5 ay tüketildiğinde nefes darlığına iyi gelir. İlk haftadan itibaren nefes alışınızın bile eskisinde daha iyi olduğunun farkına varacaksınız.

Çam Kozalağı Macununun Zararları Var mıdır?

Çam kozalağı macunu, abartı tüketilmedikçe zararlı değildir. Bilinen bir yan etki tespit edilmemiştir. Ama yine de bilinçli tüketmek gerekir. Eğer bu macun içinde, sizin bünyenize zararlı, alerjik reaksiyon gösteren maddeler varsa tüketilmemelidir. Daha önce hiç Çam kozalağı macunu tüketmeyenler de zarar görmemek için alerji testi yaptırabilir. Günde 2 tatlı kaşığını aşmak zararlıdır.

Bitkisel ürünlerin sağlığı destekleyici etkisi vardır. Ama bir ilaç muamelesi görmemelidir. Ciddi rahatsızlıklar sadece doktor kontrolünde tedavi edilir.

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü