1. Anasayfa
 2. Nedir

Binance Uygulamasında Alarm Nasıl Kullanılır?


0

Binance

Binance borsası özellikle kripto paraların popülerleşmesiyle beraber hepimizin tercihi oldu. Ülkemizde de yasal olarak varlığını sürdüren dünyanın en büyük kripto para borsası Binance kullanıcı odaklı pek çok özelliğe sahip. Bunların başında da fiyat alarmı geliyor. Kripto paraları takip etmek ve teknik analiz yapmak yatırım öncesinde kesinlikle önemli unsurlar arasındadır.

Binance
Binance Uygulamasında Alarm Nasıl Kullanılır?

Hangi noktadan alım yapılacağı, nasıl bir satış taktiği geliştirileceği, destek ve direnç noktalarına nasıl bir seyir oluşturacağı üzerine tahminleriniz olabilir. Elbette ki bunun yanı sıra Binance uygulamasında alım ve satım yaparken her zaman bilgisayar başında ya da telefonunuzda olamayabilirsiniz. Bunu kolaylaştırmak, daha fazla kâr etme fırsatını kaçırmamak için fiyat alarmını kullanmak son derece makul bir seçenek olacaktır.

Takip ettiğimiz bir kripto paranın belli bir direnç seviyesini zorlayacağını düşünüyorsak ya da bir destek seviyesine kadar düşeceğini varsayıyorsak bu seviyelere birer fiyat alarmı koyabiliriz. Satış emri ya da alış emri vererek biz uyurken bile işlem yapabilmemiz bu sayede mümkün olabiliyor. Üstelik fiyat alarmlarını farklı parametrelere göre de belirlemek mümkün. Örneğin son 24 saatte şu miktarda bir düşüş yaşandıysa farklı bir emir verebilir, son 1 saatte şu miktarda bir yükseliş yaşandıysa farklı bir emir açabilirsiniz. Böylelikle siz Binance borsasında o an aktif olmasanız bile coin grafiğine bağlı olarak alım ve satım yapmanız mümkün kılınır. Ki bu sayede kâr etmek, zarar etmekten kurtulmak ya da kârınızı realize etmek mümkün hale gelir.

Binance’te Fiyat Alarmı Kurmak

Binance uygulamasında fiyat alarmı yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli husus var.

 • Binance fiyat alarmı oluşturmadan önce cihazınızın Ayarlar sekmesinden uygulama izinlerine göz atın. Binance izinlerinde bildirim izinlerinin aktif olduğundan emin olun.
 • Sonrasında Binance borsasını telefonunuzdan açın.
 • Hangi coin için alarm kuracaksanız coin sayfasına geçiş yapın.
 • Coin grafiğinin göründüğü sayfanın sol alt köşesinde bir çan simgesi göreceksiniz. Uyarı anlamında olan bu çan simgesine dokunun.
 • Uyarı ekle diyerek işleme devam edin.
 • Uyarı ekle dedikten sonra seçenekler arasından seçin yapmanız gerekecek. Örneğin fiyat 3.05’in üzerine çıktığında ya da fiyat 2.80’in altına düştüğünde şeklinde seçim yapabilirsiniz.
 • Değerlerinizi girip uyarı seçeneğini işaretledikten sonra uyarı alarm sıklığını belirleyebilirsiniz. Burada yalnızca bir kez, günde bir defa ya da her zaman seçeneğini seçerek her gelişmeyi anlık olarak değerlendirebilirsiniz.
 • Alarm sıklığını da seçtikten sonra uyarıyı oluştur diyerek aktif konuma getirin.
İlginizi Çekebilir;  Kafada Kist Olmasının Nedenleri Neler? Hangi Bölüme Doktora Gidilir? Nasıl Geçer?

Kurduğunuz Binance alarmı belirlediğiniz standardı karşıladığında telefonunuza bildirim olarak gelecektir. Otomatik olarak satın alma ya da satma işlemlerini yapabileceğiniz Stop Limit işlemi kadar faydalı bir durum yaratan Binance uyarı sistemi belirli kısıtlamalara tabiidir. Örneğin herhangi bir coin için kurabileceğiniz alarm sayısı maksimum 10 ile sınırlandırılmıştır. Ayrıca toplamda bir hesabın koyabileceği maksimum alarm sayısı ise 50’dir.

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü