1. Anasayfa
 2. Nedir

Bilgisayarda Telefon Görüşmesi İçin 5 Yöntem


0

Bilgisayarda Telefon Görüşmesi

Bilgisayarlar hayatımızda vazgeçilmez bir yer teşkil etmeye devam ediyor. Her ne kadar gelişen teknolojiyle birlikte cep telefonları ve tabletler tahtlarını sallasalar da bilgisayarların uzunca bir süre bunu sürdüreceğine eminiz. Ki bilgisayar aracılığıyla telefon görüşmesi yapmanın mümkün olduğunu da söylemeden geçemeyiz.

Bilgisayarda
Bilgisayarda Telefon Görüşmesi İçin 5 Yöntem

Bu VoIP ismi verilen bir teknolojiyle mümkün oluyor. Ki bunun açılımı Voice IP olarak duyuruluyor ve ses frekanslarının IP üzerinden gönderimini mümkün kılıyor. Böylece dünyanın herhangi bir noktasıyla dilediğiniz kadar konuşma yapabilme olanağına sahip oluyorsunuz. Birbirinden farklı özellikler sunan uygulamalarla bilgisayardan telefon görüşmesi yapmanın yolları şu şekilde sıralanabilir.

 • Skype

Skype global olarak bilgisayardan görüntülü konuşma, telefon konuşması ve yazışma için en çok tercih edilen alternatiflerin başında geliyor. Amerika Birleşik Devletleri menşei olan Microsoft gibi dünya devi bir firmanın himayesi altında olması ayrıca güven veriyor. 300 milyon civarında kullanıcıya hizmet veren Skype aynı zamanda mobil entegrasyonu tamamlanmış bir uygulamadır. Yani bilgisayar dışında cep telefonu ve tabletlerle de kullanılabilir. Eğer internet bağlantısı ile karşı tarafla telefon görüşmesi yapmak istiyorsanız ücretsiz, cep telefonu numarası vasıtasıyla arama yapmak istiyorsanız ücretli tarifeyle kullanabiliyorsunuz.

 • Facebook Messenger

Facebook Messenger en çok yüklenmiş uygulamaların başında geliyor. Keza Facebook kullanmayan kişi sayısı oldukça az. Herkesin telefonunda olması ise bir noktada rahatlıkla ulaşılabilirlik sağlıyor. Günümüz şartlarında ücretsiz bir biçimde internet bağlantısını kullanarak bilgisayarımızdan dilediğimiz kişiyi Messenger ile arayabiliyoruz. Tabii ki Facebook Messenger SMS gibi entegrasyonlar üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Yakında telefon numarasıyla internet dışı aramalarla da karşılaşmak mümkün olabilir.

 • TeamSpeak

TeamSpeak bilhassa toplu konuşmalar için en ideal seçenektir. Bilgisayarınızdan arama yapabileceğiniz gibi aynı zamanda mobil entegrasyonu mevcuttur. Yine akıllı telefon ve tabletlerle de kullanılabilir. Telefon numarasıyla arama yapılamasa da internet bağlantısı sayesinde bilgisayarınızdan dilediğiniz kişiyi mobil olarak aramanız mümkündür. İki cihazda da TeamSpeak kullanılması yeterlidir. Konferans konuşmalarına oldukça kaliteli bir altyapı sunmasından dolayı grupların bir numaralı tercihi olmaktadır.

 • Google Voice
İlginizi Çekebilir;  Alevilik Bektaşilik Temel Kavramlar Ve Erkanlar

Google özellikle bilgisayardan arama, mesajlaşma hizmeti veren ve Microsoft tarafından sunulan Skype ile rekabet amacıyla geliştirdiği Voice ile bu sektöre dahil oldu. Google Voice bilgisayarlardan, akıllı telefonlardan ve tabletlerden kullanılabiliyor. İnternet bağlantısı aracılığıyla görüntülü konuşma, MMS, SMS gibi yazışma araçları ve aramalar yapmaya olanak tanıyor.

 • Viber

Mobil uygulama olarak çıkan ve akabinde masaüstü entegrasyonuyla bilgisayardan da görüşme yapmaya olanak tanıyan Viber bu sektörün öncüleri arasında gösteriliyor. Hem bilgisayardan hem de mobil cihazlardan anlık mesajlaşma, sesli arama için global bir kullanım oranına sahip. Türkiye’de de anlık mesajlaşma dışında aramalarda sunduğu kaliteli altyapı sayesinde çokça kişinin ilk tercihi olabiliyor. Ücretsiz bir biçimde Wifi ya da mobil veri kullanılarak internet aracılığıyla görüşmeler yapmanıza olanak tanıyor.

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü