1. Anasayfa
 2. Nedir

Bilgisayar Teknik Servisçisi Ne İş Yapar? Sorumlulukları Nelerdir


0

Bilgisayar Teknik Servisçisi

Bilgisayar teknik servisçisi bilişim güvenlikten sorumlu, donanımların çalışmasını sağlayan ve bakım işlemini üstlenen kişidir. Özellikle kurumlarda sürekli gün içerisinde kullanımı olan bilgisayarların bakım ve onarım işleri ile ilgilenen teknik servisçi alt yapının da sağlamlaştırılmasında görevlidir. Bilgisayar kullanımında bazen donanımda bazen de yazılımda kişiler sorunla karşılaşabilirler. Bilgisayar teknik servisçisi ise bu sorunlarınızı anlık gidererek daha güvenilir şekilde bilgisayarınızı kullanmanıza yardımcı olur.

Bilgisayar
Bilgisayar Teknik Servisçisi Ne İş Yapar? Sorumlulukları Nelerdir

Bilgisayara Teknik Servisçinin Sorumlulukları Nelerdir?

Bilgisayarınızı yeni aldığınızda içeriğinde olmasını istediğiniz yazılım ve donanımlar için bilgisayar teknik servisçinizden yardım alabilirsiniz. Donanım kurmak ve çalıştırmak teknik servisin görevleri arasında yer alır. Bunun yanı sıra bilgisayar parçalarından olan monitör, yazıcı, faks ve fare gibi donanım parçalarının çalışmasından da gene bilgisayar teknik servisçisi sorumludur.

Bilgisayar kurulumunuz gerçekleştikten sonra ağ güvenliği, bilgi işlem merkezi ağ bağlantısı, ağ bağlantısı ayarlarının kontrol edilmesi gibi işlemler için de teknik servisten destek alabilirsiniz.

Teknik servis bilgisayarınız için en iyi donanımı seçerek, en iyi şekilde çalışmasını sağlar. Sistem güncellemesi için gerekli olan sabit disk, bellek gibi araçların seçimini yaparak monte eder.

Kimler İsterse Bilgisayar Teknik Servisçisi Olabilir?

Bu mesleği tercih edecek kişilerin ilk olarak bilgisayarlara ilgi duyması gerekir. Bilgisayar teknik servisçisi donanım ve yazılımlarla ilgilenecek kişiler oldukları için mutlaka fen bilimlerinde ve matematikte kendini geliştirmiş olmalılardır. Bilişim teknolojisi alanında eğitim alarak kendinizi bu konuda geliştirebilirsiniz. Bilgisayar teknik servisçiliği aynı zamanda dikkat gerektiren bir meslek grubudur. İşinize odaklanarak makine parçalarından anlamanız gerekiyor.  Bu vasıfları karşılıyorsanız bilgisayar teknik servisçiliği mesleğinde başarı elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;  Bir Yaşındaki Keçi Yavrusuna Ne Denir?
Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü