1. Anasayfa
 2. Nedir

Android İçin En İyi IpTV Uygulamaları


0

TV Uygulamaları

Günümüzde medya yayın organlarına ödediğimiz aylık abonelik ücretleri katlanarak artmaya başladı. Alternatifler çoğaldıkça seçeneklerin artması daha fazla aboneliğe sahip olmamıza olanak tanıyor. Dolayısıyla Android için IpTV en güncel seçenekler arasında görülmeye başlandı. Çünkü ayrı ayrı Youtube Premium, Netflix, BluTV, Exxen, Amazon Prime, TV kanalları üyelikleri için ödeme yapmak yerine çok daha cüzi bir miktarı IP TV uygulamaları üzerinden yapılarak hepsi izlenebiliyor.

Android
Android İçin En İyi IpTV Uygulamaları

En İyi IP TV Uygulamaları Hangileri?

Hem Android cep telefonu ve tabletlerde hem de Android TV’lerde rahatlıkla kullanılabilen IP TV uygulamaları sayesinde naklen maç izleme şansına dahi sahip olabiliyorsunuz. Yüksek tutarlı maç yayınlarını bile ücretsiz izleme olanağı tanımasından dolayı pek çok spor severin ilk tercihi oluyor. IP TV hem kaliteli yayın akışı hem alternatif açısından çok seçenek sunmasıyla uygun fiyatını sonuna kadar hak ediyor. Tercih edebileceğiniz en kaliteli IP TV uygulamaları ise şu şekilde sıralanabilir.

Lazy IP TV

Lazy IPTV özellikle mobil izleyicilerin en çok tercih ettiği uygulamadır. Keza büyük TV ekranlarında ekran çözünürlüğü açısından sorun yaşanabiliyor olsa da cep telefonu ve tabletlerde problemsiz bir kullanım sunmaktadır. Lazy IP TV desteklediği çok sayıda format ile her şeyi izlemenizi ve dinlemenizi mümkün kılabilir. M3U, ZIP, GZ, XSPF, XML desteği bulunduğundan bir adresi http linkliyle panoya yapıştırdığınızda UDP akışıyla anında ekrana yansıtır. Lazy IPTV bu seçenek hacmiyle en popüler IP TV uygulamaları arasındadır.

IP TV Smarters Pro

Ücretli IP TV satışlarında en çok tercih edilen arayüzlerden birisi IP TV Smarters Pro olmaktadır. Mobil cihazlarda kullanılabildiği gibi TV ekranı gibi büyük çözünürlüklerde de kullanılabiliyor. M3U uyumlu URL bağlantınız olduğu müddetçe bütün yayınları izleme şansına sahip olursunuz. IP TV ücretini ödediğiniz dağıtıcı size resmi ya da beyaz etiket bir IP TV Smarters Pro sürümü tahsis eder. Dilediğiniz yayını IP TV uygulaması vasıtasıyla rahatlıkla seyredebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;  Anlam Bilgisi Haberleri ve Önemi

IP TV

IP TV uygulaması diğerlerinden daha eski, daha popüler ve en çok tercih edilen alternatifler arasındadır. Öyle ki Google Play Store’da indirme sayısı 10 milyonu aşmıştır. M3U, XSPF, EPG, XMLTV, JTV desteğiyle yayınları ve dinleme için var olan yerleşik modülü rahatlıkla kullanabilirsiniz. UDP Proxy ile uyumlu olması çok ekranlı yayın akışlarına müsaade eder. Ücretsiz bir IP TV uygulaması olmasına karşılık reklam gösterimi bulunmaktadır. Reklamsız daha konforlu bir kullanım için IP TV Pro uygulamasını yükseltebilirsiniz.

Ott Player

Özellikle yayınlarda donma, takılma veya hata gibi sorunlar çıkarmaması ile nam salan bir diğer IP TV uygulaması OttPlayer olmuştur. Ücretsiz bir biçimde indirerek hemen kullanmaya başlayabileceğiniz IP TV uygulamasının aynı zamanda mobil desteği de bulunuyor. Android telefonlarda, tabletlerde ve TV’lerde basit bir izleneme deneyimi sunuyor.

GSE Smart IP TV

Özellikle platform arayüzünün çok geniş olması GSE Smart IP TV uygulamasını daha da özel kılıyor. Android TV, Apple TV, iOS, Android, Chromecast gibi tüm cihazlarla uyumluluk gösteren esnek bir yapısı vardır. Ki en popüler IP TV uygulamaları arasında olmasının bir diğer sebebi ise kablolu TV ekranının aynı arayüzüne sahip EPG ekranı sunmasıdır. Böylece aslında IP TV değil normal üyeliğe sahip bir kablolu TV kullanıcısı gibi hissedebilirsiniz. XML, ZIP, GZ desteğiyle beraber http, HSL, M3U8, RTSP, RTMP, MMS şeklinde canlı video akışı sağlayabilmektedir. Diğerlerine nazaran en büyük farklılığı ise SRT desteğidir. Yani altyazı ekleme olanağı sunmaktadır. Ayrıca dilerseniz aile denetimi için ebeveyn kontrolünü aktif hale getirebilir, yayınları kısıtlayabilirsiniz.

Perfect Player IP TV

Perfect Player IP TV uygulaması Android TV için en doğru seçenek olabilir. Keza dinleme aşamasında yerleşik olarak M3U ve XSPF desteğine sahiptir. İzlerken ise JTV, ZIP, GZ, XMLTV alternatifleriyle uyumlu şekilde çalışır. Bu bağlamda ücretsiz versiyonunu hem TV ekranınızda hem de telefon ve tabletinizde kullanabilirsiniz. Yine daha konforlu bir kullanım amaçlayanlar için Perfect Player IP TV uygulamasının Pro sürümünün çok daha işlevsel olduğunu hatırlatalım. Arayüzünün kullanım açısından kolaylık sunması ve tasarımsal açıdan herkese hitap etmesi Perfect Player IPTV uygulamasını daha da popüler bir hale getiriyor.

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü