1. Anasayfa
 2. Nedir

7.Sınıf Takdir ve Teşekkür Belgesi Nasıl Hesaplanır?


0

7.Sınıf Takdir ve Teşekkür Belgesi

Eğitim hayatının en önemli ve en heyecan verici anlarından birisi kazanılan belgelerdir. 7.sınıfta takdir hesaplama ise bu heyecanın yaşandığı üst düzey dönemlerin başında geliyor. Tabii ki teşekkür belgesi hesaplama için de aynı başarı standartlarından söz etmek mümkün.

7.Sınıf
7.Sınıf Takdir ve Teşekkür Belgesi Nasıl Hesaplanır?

Aşağıda yer alan hesaplama aracına ağırlıklı puan ortalaması kısmı olan ders ortalaması alanına 100 üzerinden aldığınız notları yazabilirsiniz. Ayrıca burada yer alan saat alanına da ders saatlerini girebilir, birebir olarak doğru sonuca erişebilirsiniz. Tüm notlarınızı girdiğinizde almaya hak kazanacağınız belge karşınıza çıkacaktır. 

7.Sınıf Takdir ve Teşekkür Belgesi Hesaplama

Takdir teşekkür hesaplama işlemini yaparken not ortalaması girmek ve bunları doğru girmek her zaman önemlidir. Sınavlar için ayrı ayrı sınav notu bölmesi yerine tek bir ortalama not bölmesi konulmuştur. Dolayısıyla 7.sınıf takdir hesaplama yaparken alacağınız notun ortalamasını kolayca bulup ekleyebilirsiniz. 

Türkçe sınavlarından ilk sınav sonucunuz 100, sonraki sınav sonucunuz 80 ise yapmanız gereken işlem iki sınavı toplayıp ikiye bölmek. Böylece 180’i elde edersiniz ve ikiye böldüğünüzde ortalamanız olan 90’ı bulursunuz. Türkçe not ortalaması için 90 yazdığınızda doğru belge sonucuna ulaşabilirsiniz. 

7.Sınıf Takdir ve Teşekkür Neye Göre Verilir?

Öncelikli olarak teşekkür ve takdir belgeleri öğrencinin başarısına göre tahsis edilen belgelerdir. Dolayısıyla hangi belge olursa olsun hepsinde Türkçe dersinin kesinlikle 55.00 ve üzeri ortalamada olması gerekmektedir. Aynı zamanda Türkçe 55.00 ortalamanın üzerinde olduğunda diğer derslerin her birisinin de en az 45.00 ve üzeri ortalamada olması şarttır. 

İlginizi Çekebilir;  NaCı, CaO, KOH,NaOH, Ca(OH)2, NaHCO3 ve CaCO3 İyonik Bileşiklerinin Yaygın Adı

Fakat teşekkür belgesi almaya hak kazanabilmek için dönem ağırlıklı puan ortalamasının 70.00 üzeri olması şart. Bu minimum şart takdir belgesinde ise 85.00 ve üzeri olarak baz alınıyor. 

 • Dönem Ağırlıklı Puan Ortalaması 70.00-84.99 Arasında ise Teşekkür Belgesi 
 • Dönem Ağırlıklı Puan Ortalaması 85.00 ve Üzeri ise Takdirname Belgesi 

7.Sınıf Takdir ve Teşekkür Belgesi Hesaplama Aracı E-Okul ve Karne İle Aynı Mı?

Karne ve takdir teşekkür hesaplama sistemlerinin tamamı MEB ile entegre şekilde çalışmaktadır. Aynı standartları baz almaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken ana faktör not ortalamalarının doğru girilmesidir. Bu şekilde 7.sınıf teşekkür belgesi hesaplama işleminin kesinlikle doğru çıkacağını vurgulayabiliriz. 

Bu İçeriği Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  _yi
  İyi
 • 0
  k_t_
  Kötü